پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
اخبار > بازدید مشاور منطقه ای و بین المللی پرستاری و مامایی سازمان بهداشت جهانی منطقه EMRO از دانشکده پرستاری و مامایی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مشاور منطقه ای و بین المللی پرستاری و مامایی سازمان بهداشت جهانی منطقه EMRO از دانشکده پرستاری و مامایی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: پروفسور اروا اوویس مشاور منطقه ای پرستاری و مامایی،  دکتر فریبا الدرازی مشاور بین المللی پرستاری و مامایی سازمان بهداشت جهانی منطقهEMRO به همراه احمد نجاتیان مدیر کل دفتر ارتقاء سلامت و خدمات بالینی پرستاری وزارت بهداشت روز دوشنبه 13 تیر ماه  با  رییس و اعضای هیئت رئیسه دانشکده پرستاری و مامایی دیدار نمودند.
ابتدا دکتر رفیعی رییس دانشکده پرستاری و مامایی ضمن ارائه گزارش کامل از تاریخچه دانشکده، رشته ها، مقاطع و گروههای آموزشی، فعالیتها و برنامه های آموزشی، امکانات و فضاهای آموزشی و جایگاه دانشکده در سطوح ملی و منطقه ای، در خصوص پیشینه همکاریهای دانشکده با مراجع بین المللی مطالبی بیان نمود.
وی در خصوص همکاری دانشکده در طرح جنوب جنوب و آموزش دانشجویان افغان در مقاطع کاردانی و ارشد توضیحاتی ارائه نمود.
برگزاری دوره ارشد آموزش جامعه نگر در دانشکده از دیگر مواردی بود که مورد توجه مشاورین سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت که دکتر پیروی معاون آموزشی دانشکده به سوالات آنان در این زمینه پاسخ داد.
در ادامه پروفسور اوویس در خصوص اهداف و فعالیت های دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در حوزه پرستاری توضیحاتی ارائه و از نقش ایران در پیشبرد این اهداف اظهار خشنودی کرد.
وی از ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در منطقه در این حوزه یاد کرد.
دکتر الدرازی مشاور بین المللی پرستاری و مامایی سازمان بهداشت جهانی در منطقه EMROنیز سابقه همکاری با ایران را بسیار خوشایند توصیف نمود.
وی یادآوری کرد: از اولین بازدید از ایران که حدود سال 2002 آغاز شد، تا کنون پیشرفت هایی که در زمینه آموزش، پژوهش و عملکرد پرستاری در ایران رخ داده، بسیار چشمگیر است و مسئولین و سیاست گزاران پرستاری همواره همکاران خوبی برای پیشبرد اهداف منطقه ای و بین المللی سازمان جهانی بهداشت بوده اند.
دکتر الدرازی از تحولات پرستاری در کشور ابراز خرسندی کرد و گسترش آموزش پرستاری در سطوح مختلف را یکی از موفقیت های ایران در ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه دانست.
درپایان احمد نجاتیان مدیر کل دفتر ارتقاء سلامت و خدمات بالینی پرستاری وزارت بهداشت، حمایت وزارتخانه را از فعالیتهای دانشکده های پرستاری و مامایی برای مشارکت هر چه پربارتر با سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد.
بازدید از دانشکده با نشست دیگری که در دفتر مرکز تحقیقات پرستاری همکار سازمان جهانی بهداشت تشکیل شد ادامه یافت، که در آن علاوه بر اعضای هیئت علمی دانشکده که عضو مرکز تحقیقات نیز هستند، دکتر شیران معاون آموزشی پردیس بین الملل نیز حضور داشتند و بر توانمندی اساتید دانشکده پرستاری در ارائه آموزش برای متقاضیان کشورهای منطقه در مقاطع مختلف پرستاری به زبان انگلیسی تاکید کردند.

 

 

 ١٤:١٢ - سه شنبه ١٣ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٢٩٢    /    تعداد نمایش : ٦٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: