پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
اخبار > بروز آرتروز زودرس با نشستن و ایستادن طولانی مدت


  چاپ        ارسال به دوست

بروز آرتروز زودرس با نشستن و ایستادن طولانی مدت

دبیر انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: ماندن در یک وضعیت یکنواخت مانند نشستن و ایستادن طولانی مدت سبب تخریب مفاصل و «آرتروز زودرس» می شود.
به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، دکتر جواد صراف زاده در خصوص تعریف ناهنجاری های ستون مهره ها توضیح داد: ستون مهره ها به عنوان یک ساختار اصلی، شکل ظاهری بدن را حفظ می کند و به هرگونه تغییری که آن را از حالت طبیعی خارج کند، ناهنجاری ستون مهره ای گفته می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص بروز این ناهنجاری اظهار کرد: تغییر الگوی بیماری ها از بیمارهای عفونی و واگیردار به سمت بیماری ها و عوارض سیستم اسکلتی عضلانی که در واقع آسیب عضلات، مفاصل و استخوان ها است، بسیار جدی باید تلقی شود.
صراف زاده به نقش آموزش در پیشگیری از بروز این آسیب ها اشاره کرد و گفت: ارائه این آموزش ها به ویژه در خصوص کودکان و نوجوانان که عمدتا استفاده نادرست و زیاد از تکنولوژی های جدید مانند تلفن همراه یا تبلت دارند و ادامه این روند به تدریج آنان را در بزرگسالی دچار آسیب کند، می تواند از تبعات بعدی جلوگیری کند.
دبیر انجمن علمی فیزیوتراپی ایران عنوان کرد: در دوران کودکی، میانسالی و بزرگسالی، هیچ وقت نباید در یک وضعیت طولانی قرار بگیریم حتی اگر در وضعیتی صحیح باشد.
دکتر صراف زاده کاهش وزن، قرار نگرفتن طولانی مدت در یک وضعیت ثابت، حفظ گودی های کمری، پشتی و گردنی در حالت طبیعی در هنگام نشستن و حفظ زاویه 100 تا 120 درجه ای ستون مهره ای نسبت به استخوان ران روی صندلی را از جمله مهمترین راهکارهای پیشگیرانه از ابتلا به دردهای ستون مهره ها یا آرتروز برشمرد و تاکید کرد: یکی از بهترین راه های پیشگیری از آرتروز زودرس یا درمان آرتروز، تقویت عضلات مجاور مفاصل آسیب دیده است. به این منظور مشاوره با فیزیوتراپیست ها به منظور پیشگیری یا انجام تمرینات درمانی زیرنظر فیزیوتراپیست می تواند بسیار سودمند و در بسیاری از موارد ضروری باشد.


١٢:٣٧ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٤٧٢    /    تعداد نمایش : ٧٠٣


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

محتويات مرتبط